Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny z dużym entuzjazmem i nadzieją na rozwój i twórcze działania. Ten rok szkolny jest wyjątkowy, bo obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości – to niezwykły moment w naszym życiu, czas radości, ale też refleksji nad niezwykle skomplikowaną historią Polski i trudną drogą do niepodległości.

 

            Minister Edukacji Narodowej ogłosiła  rok szkolny 2018/2019 rokiem Niepodległej. Z kolei Śląski Kurator Oświaty – p. Urszula Bauer podjęła decyzję, iż w województwie śląskim będziemy świętować pod hasłem Polska to jest wielka rzecz! (S. Wyspiański). Zwróciła też uwagę, że obchody setnej rocznicy to najlepszy czas, aby przywołać wielkie emocje towarzyszące Polakom w listopadzie 1918 roku. Zachęcała, by dołożyć wszelkich starań, aby obchody tego niezwykłego i doniosłego wydarzenia dla wszystkich Polaków, zapadły nam głęboko w pamięć, aby radość, euforia i nadzieja, jakie towarzyszyły rodakom w listopadzie 1918 roku, były udziałem nas wszystkich, aby było to radosne i głębokie przeżycie pokoleniowe, budujące wspólnotę.

 

Życzymy wszystkim uczniom, aby rok szkolny 2018/19 był nie tylko czasem solidnej nauki i pracy, ale także rozwoju zainteresowań i zdobywania inspirujących doświadczeń. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny przyniesie nam wiele satysfakcji i zadowolenia z twórczych poszukiwań, nauki i odkrywania tajemnic.

 

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera

Developer tools

ReD Responsive Framework version