Uczniowie klasy 1-3 z powodzeniem zrealizowali projekt edukacyjny, rozwijający i utrwalający wiedzę o Polsce 🇵🇱 poprzez poznawanie wybranych miast i regionów kraju (na trasie 🚊 Katowice-Hel). Projekt skupiał się również na uświadamianiu dzieci o pięknie, dziedzictwie kulturalnym i naturalnym Polski, przy jednoczesnym rozwijaniu szacunku do tradycji. Istotnym elementem było także wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci – zarówno fizycznego, poznawczego, jak i emocjonalno-społecznego.
Projekt ten harmonizował z zasadami pedagogiki Montessori, gdzie dzieci miały przestrzeń do samodzielnego odkrywania, poszanowania ich indywidualnego tempa rozwoju i naturalnej ciekawości świata. 👏🤗