Kartka z pamiętnika – Moje wakacje…

Moje wakacje były urozmaicone, byłam w Berlinie w Niemczech, a także w Borach Tucholskich i na obozie pływackim.
W Berlinie zwiedziłam Reichstag, Bramę Brandenburską, Mur Berliński i Kościół częściowo zniszczony w czasie II wojny światowej – obecnie odbudowywany. Reichstag to siedziba Niemieckiego Parlamentu. Brama Brandenburska z kolei to symbol Pokoju i Wolności w Niemczech, jest rozpoznawalna na całym świecie. Mur Berliński oddzielał Berlin Wschodni od Zachodniego, są na nim różne obrazy. Mur został prawie w całości zniszczony przez ludzi i można teraz oglądać tylko jego fragmenty.
Jak wróciłam, to po tygodniu pojechałam z rodziną w Bory Tucholskie. Było super kąpaliśmy się w jeziorze, nawet byliśmy na kajakach.
Pod koniec złapał nas w nocy potężny huragan, drzewa się łamały, wszystko było zniszczone, nawet była trąba powietrzna, strasznie się bałam. Pod koniec wakacji byłam na obozie pływackim w Kazimierzy Wielkiej. Pływaliśmy tam rano i wieczorem. Kąpaliśmy się też w jeziorze, było ekstra bo kocham pływać. Te wakacje będę długo pamiętać.

Justyna (kl.IV)

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera

Developer tools

ReD Responsive Framework version